חשיבות הצ'י קונג

לפני כ 5,000 שנה פיתחו רופאים סינים תרגילים מסוימים שהגדילו את זרימת הצ'י בגוף של המתרגל.

הרופאים אימצו חלק מהתנועות מתנועות החיות. הם ראו שהתנועות בונות צ'י בגוף ושומרות עליו שלא יתנדף ממנו. הם הבינו שהתנועות אינן אקראיות, אלא הן תנועות אינסטינקטיביות שנרכשו עם הזמן לצורך ההישרדות בטבע.

הרופאים קראו לסדרת הרגילים האלה צ'י קונג. משמעות המילה צ'י היא אנרגיה ומשמעות המילה קונג היא עבודה, כלומר עבודה באנרגיה.

הצ'י קונג הינו סדרת תרגילים המשלבת תנועה, נשימה, תודעה וקשב פנימי. סדרת התרגילים האלה משפיעים על הגוף והנפש של המתרגל.

הרופאים הסינים מאמינים כי לפני שנגרם נזק פיזי לגוף יש אי-נורמליות באיזון הצ'י וזרימת צ'י חריגה היא תחילתה של מחלה ונזק לגוף. כאשר כמות הצ'י באיבר מסוים בגוף חיובית מדי (יאנג) או שלילית מדי (ין), האבר יפגע. הם הבינו שהדרך הטובה ביותר לריפוי היא לאזן את הצ'י עוד לפני שמתחילה בעיה פיזית כלשהי. במידה והאיברים החלו להינזק יש צורך בטיפול רפואי

הצ'י קונג גורם לאיזון פיזי ונפשי, מעצים את האנרגיה, משפיע על קצב זרימת הדם לאיברים הפנימיים, משפר את הניקוז הלימפתי, מאיץם את תהליכי הניקוי ופינוי הרעלים מהגוף, מאזן ומשקם את מערכת העצבים, מאזן את המערכת ההורמונלית, משפר את קצב חילוף החומרים ומעל את רמות האנרגיה בגוף תוך כדי איזון הנפש.

לפי ממצאים הצי קונג יכול לטפל בסוגים שונים של סרטן, פיברומיאלגיה, מחלות ריאה כגון אסטמה, יתר לחץ דם, עצירות כרונית, מתח נפשי, עודף משקל, דיכאון, תיקון יציבה, דלקות פרקים, האצת פינוי רעלים מהגוף, שחיקת סחוס במפרקי הגוף השונים.

#chiquang